Británie má nejvyšší týdenní nárůst případů koronaviru od července. Premiér uzávěru odmítá

Británie za uplynulý týden zaznamenala nejvyšší počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem od července. Vyplývá to z vládních statistik zveřejněných v sobotu. Agentura Reuters v této souvislosti připomíná páteční tvrzení premiéra Borise Johnsona, že obnovení uzávěry neočekává.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé procházející kolem mobilní jednotky testující na koronavirus během zvýšeného šíření nemoci | Foto: Toby Melville | Zdroj: Reuters

Ve Spojeném království, které má zhruba 67 milionů obyvatel, se nákaza koronavirem za uplynulých sedm dní prokázala u 333 465 lidí, což je oproti předchozímu týdnu patnáctiprocentní nárůst. Zároveň jde o nejvyšší sedmidenní bilanci od 21. července.

Japonsko nečekaně zvítězilo nad šířením koronaviru. Není si ale jisté, jak se to podařilo

Číst článek

Za poslední den se koronavirus v Británii prokázal u 44 985 lidí, což je pokles proti pátku, kdy bylo hlášeno 49 298 nových případů.

Denní bilance covidových úmrtí je k dispozici pouze pro Anglii a uvádí, že do 28 dní od prokázání nákazy zemřelo dalších 135 osob.

Sedmidenní bilance covidových úmrtí se v Británii oproti předchozími týdnu zvýšila o 12 procent. Od začátku pandemie nemoci covid-19 v zemi podlehlo 139 461 lidí, což je po Rusku druhý nejvyšší počet v Evropě.

Nápor v nemocnicích

Počty nových úmrtí jsou v Británii ve srovnání s předchozími vlnami výrazně nižší, k čemuž do značné míry přispělo očkování a větší zkušenosti s péčí o pacienty s koronavirem.

Rakousko zveřejnilo plán opatření proti covidu. Při černých scénářích by omezilo pohyb neočkovaných

Číst článek

Přesto se však britské nemocnice potýkají s náporem pacientů a počty nově zemřelých jsou v zemi mnohem vyšší než v mnoha jiných evropských státech.

Odborní poradci britské vlády v pátek uvedli, že je nutné se připravit na možné obnovení opatření, která mají zpomalit šíření nákazy. Zmínili přitom práci z domova.

Nynější rychlá reakce by podle nich pomohla snížit pravděpodobnost, že bude později nutné přísné restrikce obnovit.

Premiér Johnson však v pátek prohlásil, že návrat k lockdownu neočekává. „Neshledáváme vůbec nic, co by naznačovalo, že to je pravděpodobné,“ poznamenal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme