‚Najít bratry je stěžejní.‘ Britská policie hledá dva podezřelé v případu mrtvých lidí z kamionu

Britští vyšetřovatelé pátrají po dalších dvou podezřelých v případu 39 mrtvých lidí nalezených minulý týden v kamionu východně od Londýna. Policie hrabství Essex ve středu oznámila, že hledaní jsou bratři Ronan a Christopher Hughesovi ze Severního Irska. Podezřelí jsou ze zabití a obchodování s lidmi, informovala agentura Reuters.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamion, ve kterém se našlo 39 těl. | Foto: Hannah McKay | Zdroj: Reuters

Těla 31 mužů a osmi žen se v chladírenském kontejneru našla minulý týden v noci na středu krátce poté, co byl kamion odstaven v průmyslové zóně ve městě Grays. Návěs podle policie na jihovýchod Anglie dorazil z belgického přístavu Zeebrugge, tahač ze Severního Irska. Severoirský řidič kamionu, 25letý Maurice Robinson, byl o víkendu obviněn mimo jiné z 39násobného zabití a zůstává ve vazbě.

Řidič kamionu, v němž našli 39 mrtvých, zůstane ve vazbě. Británie žádá Vietnam o identifikaci 4 obětí

Číst článek

Ze stejné oblasti jako Robinson pochází i hledaní bratři ve věku 40 a 34 let. „Najít bratry Hughesovy a mluvit s nimi je pro naše vyšetřování stěžejní,“ uvedla policie.

Vyšetřovatelé zatím neoznámili totožnost ani státní příslušnost 39 obětí. Po přesunu kamionu na bezpečnější místo byla jejich těla převezena do nemocnice ve městě Chelmsford, kde proběhnou pitvy. Britská média minulý týden přinesla zprávu, že mrtví byli čínskými občany, Británie ale následně ve věci začala komunikovat s úřady ve Vietnamu, kterým poslala žádost o identifikaci čtyř těl.

Obchodování s lidmi

V souvislosti s případem byli kromě Robinsona zatčeni také 38letý muž a stejně stará žena, oba z města Warrington na severu Anglie, a 46letý muž ze Severního Irska. Všichni tři byli v neděli propuštěni na kauci, podezřelí jsou z trestných činů zabití a spiknutí za účelem obchodování s lidmi.

Jihoanglická policie ve středu potvrdila, že se zajímá také o mladého muže, který byl kvůli jiné záležitosti v sobotu zatčen v irské metropoli Dublinu. Podle zpravodajské společnosti BBC jde o řidiče, který návěs s lidmi dovezl do belgického přístavu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme