Velká Británie změní svůj imigrační systém. Zvažuje zavedení pracovních povolení

Britská vláda řeší jedno z významných témat svého odchodu z Evropské unie. Chce zpřísnit svou imigrační politiku. Šéfka resortu vnitra Amber Ruddová zdůrazňuje potřebu postupovat v zájmu britské ekonomiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně vnitra Amber Ruddová | Foto: Reuters

Ministryně uvedla, že kabinet nehodlá přijmout takzvaný australský systém bodování přínosnosti přistěhovalců. Ten spočívá v propracovaném bodovém ohodnocování žadatelů o trvalý pobyt a klade důraz na vzdělání a pracovní praxi přistěhovalců. Ruddová ale nevyloučila, že by Velká Británie mohla zavést pracovní povolení, ta by tvořila určitou bariéru pro občany členských států EU. Výjimku z těchto povolení by mohly tvořit některé vysoce kvalifikované profese.

Británie by měla začít jednání o brexitu co nejdříve, řekl Tusk v Londýně

Číst článek

Amber Ruddová kromě nástinu možných řešení imigrace pro BBC nezapomněla podotknout, že Británie musí počítat s odvetnými opatřeními ze strany unie, třeba ve formě opětovného zavedení vízové povinnosti pro cestování.

Britská vláda musí zpřísnit svou imigrační politiku v reakci na červnové referendum, při kterém se většina voličů vyslovila pro opuštění EU. Zpřísnění kontroly na hranicích přitom bylo jedním z důležitých témat plebiscitu. O konkrétních krocích, stejně jako o podmínkách takzvaného brexitu, bude vláda ještě jednat.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme