Velká část Evropy stále bojuje s přívaly sněhu

Složitá dopravní situace panuje kvůli zimnímu počasí na řadě míst v Evropě. V Německu má sníh a náledí posledních hodinách na svědomí několik vážných dopravních nehod. Nejhorší karambol se v noci odehrál na dálnici A3 u Würzburgu. Důležitá dopravní tepna musela být směrem na Norimberk kompletně uzavřena.V Bavorsku horská služba varuje před nebezpečím lavin. Sníh pokryl také velkou část západního Balkánu. Způsobilo to velké problémy v dopravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zimní pneumatiky | Foto: Alena Palečková

Sníh a nepřiměřená rychlost mohly podle policie za srážku šesti nákladních aut, čtyř osobních a jednoho holandského autobusu. Hromadná nehoda si naštěstí vyžádala jen jedno vážné zranění.

Krušné chvíle zažili řidiči stojící v desetikilometrové koloně za místem nehody. Zaměstnanci Červeného kříže je po několik hodin zásobovali dekami a teplými nápoji. Největší problémy se sjízdností silnic hlásí jižní Durynsko, kde do rána napadlo asi pět centimetrů nového sněhu.

Z Bavorska pak přicházejí alarmující zprávy o lavinovém nebezpečí. Tři dny po sobě tam pod sněhovou masou umírali lidé. V okrese Allgäu záchranáři stále bezvýsledně pátrají po 40letém lyžaři. Jeho naděje na přežití se už považuje za nulovou.

Sněhová nadílka komplikuje dopravu také na Balkáně

Pod sněhem je téměř celé Srbsko, část chorvatského pobřeží Jadranu i řada Jadranských ostrovů. Ke zpomalení nebo přerušení provozu došlo i na dálnici spojující Srbsko s Makedonií a Řeckem, i na komunikacích na pobřeží i ve vnitrozemí Chorvatska i ve vyšších polohách Bosny a Hercegoviny. Tisíce lidí se dnes nemohly dostat do práce.

V Srbském hlavním městě Bělehradě se odehrály stovky dopravních nehod jen za poslední tři dny. Desítky centimetrů sněhu a nezvykle chladné počasí jsou i za velkým nárůstem zranění na zledovatělých chodnících.

Také Jadranské pobřeží a chorvatské vnitrozemí prožívají těžkosti se sněhem a také silným větrem. Provoz omezili nebo přerušili na řadě silnic, ale také na některých linkách na moři.

Velké problémy jsou také v Bosně a Hercegovině, kde napadlo až sto padesát centimetrů sněhu.

Jiří Hošek, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme