Velká polská města zablokovaly obří kolony. Taxikáři protestovali pomalou jízdou proti levné konkurenci

Polská města zablokoval protest taxikářů. Demonstrovali v Lodži, Wroclawi, Poznani i Varšavě, protože úřady podle nich nepodnikají nic proti jejich levné konkurenci. Vadí jim také taxislužba Uber. Už tak často složitou dopravní situaci v polském hlavním městě taxikáři ještě víc ztížili. Petici se svými požadavky chtějí předat vládě.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxikáři blokují ulici ve Varšavě na prost proti levné konkurenci i aplikaci Uber. | Zdroj: Profimedia

Doprava ve Varšavě se v pondělí pohybovala hlemýždím tempem. Taxikáři, mnozí s polskými vlajkami na vozech, záměrně blokovali provoz na důležitých dopravních tepnách pomalou jízdou. Viní úřady, že nezakročují proti řidičům, kteří podle nich často bez licence a pokladny v autě provozují nenahlášenou živnost a vyhýbají se zdanění.

Taxify nesmí v Praze jezdit s řidiči bez licence, rozhodl soud. Uber ale fungovat smí, tvrdí společnost

Číst článek

Protest kolon taxíků postihl v ranní dopravní špičce Varšavu, Vratislav, Poznaň a Lodž.

"Požadujeme od polského státu, aby konečně začal vymáhat předpisy, které sám vytvořil," prohlásil šéf odborového sdružení varšavských taxikářů Jaroslaw Iglikowski. Petici chtějí taxikáři předat úřadu vlády premiérky Beaty Szydlové.

"Sympatie Varšavanů pro svou věc nejspíš taxikáři nezískali, ale i tak mohou hovořit o úspěchu, protože město úplně zablokovali," uvedla zpravodajská televize TVN 24. Kolony aut se pohybovaly rychlostí chůze, v úzkých hrdlech varšavské dopravy vznikaly obří zácpy.

Vít Pohanka, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme