Velká voda na severu Anglie

Rozsáhlé záplavy v Británii nadále ohrožují lidské životy a ochromují život v mnoha částech země, zejména na severovýchodě a ve střední části Anglie. I když v nejhůře postižených oblastech v noci nepršelo, zůstává situace stále kritická. Nejvíce ohroženo je historické město York, které je postiženo nejhoršími záplavami za poslední téměř čtyři století. Hladina řeky Ouse je už zhruba o 5,5 metru nad normálem, což je nejvíce od roku 1625, kdy měření začalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Armáda pomohla evakuovat na 3000 obyvatel města a dalších 8000 domácností je ohroženo. Mnozí lidé ale ani teď nechtějí své domovy opustit. Celkem je nějakým způsobem záplavami postiženo na 35 tisíc domácností. Dosud si živel vyžádal šest obětí na životech, celkové škody by podle některých odhadů mohly dosáhnout až dvou miliard liber.

Obyvatelé Yorku po celou noc pomáhali z pytlů písku budovat a opevňovat ochranné hráze. K ránu začala voda pozvolna klesat a místní úřady věří, že by York mohl být z nejhoršího venku. Situace se však může rychle změnit, protože meteorologové očekávají od neděle do úterý další deště a silný vítr. To by zřejmě znamenalo další pohromu.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme