Velvyslanectví ve Vídni má požadavky odpůrců Temelína

Odpůrci jaderné elektrárny Temelín sice do konce ledna přerušili blokády hraničních přechodů s ČR, protestních akcí na znamení nesouhlasu s provozem jihočeské elektrárny Temelín se ale vzdát nemíní. O víkendu se shromáždili na hranicích, na dnešní den zase připravili průjezd automobilů rakouskou metropolí a předložili českému velvyslanectví ve Vídni své požadavky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Během akce pod názvem „Vídni, probuď se!“, na jejíž organizaci se podílí i ekologická organizace Global 2000, odevzdají během dopoledne představitelé antitemelínských iniciativ své požadavky i úřadu spolkového kancléře.

Odpůrci Temelína také hodlají instalovat před rakouským parlamentem výstražnou tabuli, která má každý den upozorňovat poslance na problém jihočeské elektrárny. Antitemelínské iniciativy požadují zastavení provozu temelínské elektrárny a upřesnění dohody předsedů vlád obou zemí z minulého týdne ohledně bezpečnostní prověrky a zkoušky vlivu Temelína na životní prostředí. Dále by uvítali zapojení nevládních organizací do prověrek reaktoru a přijetí závazného časového plánu na vykonání zkoušek.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme