Velvyslanectví ve Vídni má požadavky odpůrců Temelína

Odpůrci jaderné elektrárny Temelín sice do konce ledna přerušili blokády hraničních přechodů s ČR, protestních akcí na znamení nesouhlasu s provozem jihočeské elektrárny Temelín se ale vzdát nemíní. O víkendu se shromáždili na hranicích, na dnešní den zase připravili průjezd automobilů rakouskou metropolí a předložili českému velvyslanectví ve Vídni své požadavky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Během akce pod názvem „Vídni, probuď se!“, na jejíž organizaci se podílí i ekologická organizace Global 2000, odevzdají během dopoledne představitelé antitemelínských iniciativ své požadavky i úřadu spolkového kancléře.

Odpůrci Temelína také hodlají instalovat před rakouským parlamentem výstražnou tabuli, která má každý den upozorňovat poslance na problém jihočeské elektrárny. Antitemelínské iniciativy požadují zastavení provozu temelínské elektrárny a upřesnění dohody předsedů vlád obou zemí z minulého týdne ohledně bezpečnostní prověrky a zkoušky vlivu Temelína na životní prostředí. Dále by uvítali zapojení nevládních organizací do prověrek reaktoru a přijetí závazného časového plánu na vykonání zkoušek.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme