Venezuela bude mít znovu velvyslance v USA

Venezuela pošle do USA zpátky svého velvyslance. Toho odvolala z Washingtonu před sedmi měsíci. Na summitu amerických států to oznámil prezident Hugo Chávez, obvyklý kritik Spojených států. Novým velvyslancem Venezuely v USA jmenoval Chávez někdejšího ministra zahraničí Roye Chadertona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

B. Obama a H. Chavez | Zdroj: ČTK

Sám venezuelský prezident Hugo Chávez komentoval summit pozitivně "Navázali jsme rozhovor s Barackem Obamou a myslím, že je to dobrý začátek, který už přinesl první výsledky. Nemůžeme si ale představit další summit Organizace amerických států bez Kuby."

Lepší vztahy se Spojenými státy očekávají i další země Jižní Ameriky a Karibiku. Prezident Barack Obama si je získal hlavně svoji vstřícností.

Naopak bolivijský prezident Evo Morales na schůzce v Port of Spain prohlásil, že proti němu Američané stále chystají spiknutí. A jeho argumenty? Bolivijští policisté podle něj tento týden zabili údajné atentátníky, kteří prý měli připravit o život jak Moralese, tak jeho viceprezidenta.

"Obama mluvili o třech věcech: o změnách, nových vztazích a o vzájemné úctě. V Bolívii ale žádnou změnu nepozoruji. Konspirační politika totiž stále pokračuje," tvrdí Morales.

Summitu amerických států dominovaly hlavně americko-kubánské vztahy a hospodářská krize.

Milan Kopp, Barbora Tošnerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme