U Venezuely se potopila loď s migranty. 19 lidí zemřelo ‚při hledání svobody a lepší budoucnosti‘

U pobřeží Venezuely se potopila loď s migranty, kteří se pokoušeli ze země uprchnout do blízkého ostrovního státu Trinidad a Tobago. Pobřežní stráž z moře vyzvedla 19 těl, která patřila dospělým i dětem. Podle agentury DPA o tom v neděli informoval venezuelský opoziční politik David Smolansky.

Caracas Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli ekonomické krizi a represím uteklo v posledních letech z Venezuely na pět milionů lidí

Kvůli ekonomické krizi a represím uteklo v posledních letech z Venezuely na pět milionů lidí | Foto: LINCOLN HOLDER/COURTESY NEWSDAY | Zdroj: Reuters

Podle zástupce Organizace amerických států (OAS) se venezuelští migranti pokoušeli přeplout na Trinidad a Tobago, tamní úřady je ale vrátily zpět.

„Zemřeli při hledání svobody a lepší budoucnosti pro své děti,“ uvedla na twitteru advokátka zaměřená na ochranu lidských práv Rocío San Miguelová.

##Ahora Guardia costera encuentra 19 adultos y niños ahogados, a 6.3 MN de las costas de Güiria

Nuevo naufragio mortal de un bote desparecido hace 3 días

Murieron buscando
libertad y un mejor porvenir para sus familias, huyendo de Venezuela en forma insegura

#FronteraMortal

03:32 – 13. 12. 2020

4984 2904

Kvůli ekonomické krizi a represím uteklo v posledních letech z Venezuely na pět milionů lidí. Venezuelská ekonomika už několik let kolabuje, v zemi chybějí potraviny, léky a zdravotnický materiál a časté jsou tam i několikadenní výpadky dodávek elektřiny a vody. Nedostatkovým zbožím je i benzin, i když země má obrovské zásoby ropy. Podle studie katolické univerzity Andrése Bella žije 96 procent venezuelských rodin pod hranicí chudoby.

Situace ve Venezuele se ještě dál zhoršila v posledních dvou letech, kdy pokračuje boj o moc mezi režimem autoritářského prezidenta Nicoláse Madura a příznivci prozatímního prezidenta Juana Guiadóa, kterého jako hlavu státu uznala řada zemí světa včetně Spojených států.

Z porušování lidských práv viní Madurův režim také úřad vysoké komisařky OSN pro lidská práva.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme