Venezuela o měsíc posunula prezidentské volby, opozice zatím nikoho nenominovala

Venezuelská volební komise posunula prezidentské volby z 22. dubna na druhou polovinu května. Informoval o tom deník El Nacional. Podle předsedkyně komise se na měsíčním odkladu dohodli zástupci vládní socialistické strany a dvou menších opozičních stran. Důvod posunutí termínu není známý.

Caracas (Aktualizováno: 21:36 1. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venezuelský prezident Nicolas Maduro | Zdroj: Reuters/Miraflores Palace

Velké opoziční strany zatím žádného uchazeče o prezidentské křeslo nezaregistrovaly s tím, že nemají záruky, že volby budou svobodné.

O prezidentovi Venezuela i po odkladu rozhodne dříve, než je obvyklé. Podle zvyklostí připadá hlasování až na konec roku.

Opozice, řada zemí Latinské Ameriky i Spojené státy kritizují režim současného venezuelského prezidenta Nicoláse Madura za to, že dlouhodobě pronásleduje své politické odpůrce a v posledních dvou letech brání opozici v účasti ve volbách.

Někteří opoziční lídři se i několik let nesmí ucházet o politické funkce.

Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme