USA hrozí Venezuele sankcemi. 'Drzí imperialisté věří, že vládnou světu,' kontroval Maduro

Spojené státy vyhrožují rozšířením sankcí proti Venezuele. Snaží se tak donutit prezidenta Nicoláse Madura, aby zrušil plánované volby do nového ústavodárného shromáždění, které mu má pomoci obejít parlament. Ten totiž ovládá opozice.

Caracas - Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úder na demonstranty: policisté rozbíjejí protestní stávku proti vládnímu režimu. Caracas, 26/7/2017. | Foto: Marco Bello | Zdroj: Reuters

Už ve středu Spojené státy uvalily sankce na 13 představitelů socialistického režimu - včetně ministra vnitra nebo vrchního velitele armády.

Ve Venezuele ho mučili. Američané, u nichž hledal pomoc, ho uvěznili. 'Královsky to zpackali'

Číst článek

Prezident Maduro krok Washingtonu odsoudil. "Sankcemi postižení krajané mají plnou podporu Venezuely proti této protiprávní a drzé zemi, která uvaluje sankce na jiné. Američtí imperialisté věří, že vládnou světu a že to Venezuelané přijmou. To se nestane, my to odmítáme," prohlásil na veřejném shromáždění. 

Kritici režimu tvrdí, že Maduro v zemi postupně zavádí diktaturu. Obávají se, že po nedělních volbách rozpustí parlament a přepíše ústavu. Proti volbám i změnám ústavy protestuje také opozice.

V zemi už druhým dnem pokračuje generální stávka. V noci na čtvrtek při demonstraci zemřel jeden muž. Od začátku nepokojů v dubnu zahynulo už přes sto lidí.

Marek Cieslar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme