Venezuela se rozloučila s prezidentem Chávezem pláčem i zpěvem

Desetitisíce lidí truchlí v Caracasu za prezidenta Huga Cháveze. Jeho pátečnímu pohřbu přihlížely čtyři desítky státníků, převážně ze zemí Latinské Ameriky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venezuela se loučí se svým prezidentem Hugo Chávezem | Zdroj: Reuters

Oficiální hosté včetně prezidentů, premiérů a diplomatů se vydali po ukončení smutečního rozloučení s venezuelským prezidentem krátce před středoevropskou půlnocí na cestu do svých domovin.

V ulicích kolem vojenské akademie v Caracasu, kde se konal oficiální obřad, zůstávají ještě tisíce Venezuelanů, kteří se spontánně přišli rozloučit se svým prezidentem.

Nakolik byl Hugo Chávez kontroverzní osobností ve světě, Venezuelané ho oslavují jako zastánce chudých a odstrkovaných vrstev. Vzpomínají na něj na evropské poměry temperamentně, jak bývá v Latinské Americe zvykem.

Lidé otevřeně pláčou, ale na mnoha místech i po půlnoci středoevropského času zpívají písně, opěvující zesnulého prezidenta, na jehož místo nastoupil oficiálně, ale dočasně viceprezident Nicolas Maduro.

Hugo Chávez | Foto: Český rozhlas

Vít Pohanka, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme