Druhý výpadek proudu tento týden ve Venezuele. Bez elektřiny je Caracas i jiná velká města

Obyvatelé venezuelského hlavního města Caracas se v pátek večer znovu ocitli bez dodávek elektrické energie. Informovala o tom v sobotu agentura AFP. Podle informací sdílených místními na sociálních sítích se údajně výpadek týká i dalších velkých měst v zemi.

Caracas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé venezuelského hlavního města Caracas se v pátek večer znovu ocitli bez dodávek elektrické energie | Foto: Manaure Quintero | Zdroj: Reuters

Problémy podle AFP začaly krátce po sedmé hodině večer místního času (00.00 SEČ). Agentura AP s odvoláním na evropskou nevládní organizaci Netblocks monitorující internetovou cenzuru uvádí, že po novém výpadku je ve Venezuele provozuschopná pouze desetina telekomunikační infrastruktury.

Venezuelu ochromil další výpadek proudu. Podle vlády za něj může útok opozice na vodní elektrárnu

Číst článek

V této latinskoamerické zemi, která se už několik let nachází v hluboké ekonomické krizi, nejsou výpadky proudu nezvyklé. Na začátku března ale postihl místní obyvatele ten největší v historii země. Dodávky byly přerušeny na několik dní a zavřené musely zůstat školy i obchody.

Téměř celá Venezuela se opět ocitla bez elektřiny na začátku tohoto týdne. Podle odborníků je na vině dlouhodobé zanedbávání energetické sítě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme