Znovu na svobodě. Venezuela propustila zadrženého amerického novináře

Americký novinář, který byl ve středu zadržen ve Venezuele, je po zhruba dvanácti hodinách opět na svobodě. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Cody Weddle, který pracoval jako dopisovatel pro několik amerických médií, včetně televizní stanice ABC nebo deníku Miami Herald, nyní čeká na letadlo do Spojených států. Z jihoamerické země byl podle agentury DPA vypovězen.

Caracas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Weddlea zadrželi podle nevládní organizace Espacio Público, která hájí práva novinářů v jihoamerické zemi, v jeho bytě pracovníci vojenské zpravodajské služby. Podle stanice Local 10 News, která patří do skupiny ABC, pro niž novinář pracuje, je Weddle nyní na letišti Maiquetía nedaleko Caracasu a čeká na let do USA.

Vůdce venezuelské opozice Guaidó se vrátil do země, vyzval k dalším protestům

Číst článek

Podle organizace Espacio Público bylo za poslední dva měsíce ve Venezuele zadrženo 49 novinářů a dalších pracovníků médií. Většina z nich se dostala po několika hodinách na svobodu, například německý novinář Billy Six je ale zadržován již od listopadu. Podle jeho rodiny čelí Six obvinění ze špionáže.

Napětí v zemi

Amerického novináře Weddlea zadrželi ve Venezuele v týž den, kdy venezuelská vláda označila německého velvyslance v Caracasu Daniela Krienera za nežádoucí osobu a vyzvala, aby do 48 hodin odcestoval.

Ve Venezuele nyní panuje značné napětí. Vůdce opozice Juan Guaidó se v lednu nechal prohlásit prozatímním prezidentem Venezuely a jako takového jej uznává už přes 50 zemí světa včetně USA či Česka. Na straně autoritářského prezidenta Nicoláse Madura stojí například Rusko, Čína či Turecko.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme