Venezuelané uctili památku obětí protivládních protestů. Ty si již vyžádaly 20 obětí

V rámci sobotního 'pochodu ticha' vzdaly tisíce bíle oděných Venezuelanů úctu obětem protivládních protestů. Vyjádřili tak nespokojenost s vládou současného prezidenta Nicolase Madura. Demonstrace si již vyžádaly 20 lidských životů.

Venezuela Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protesty proti prezidentovi Madurovi v Caracasu v roce 2016 | Zdroj: ČTK

„Měli bychom pamatovat na to, že byli zabiti lidé bojující za naši věc," uvedl opoziční zákonodárce Freddy Guevara. „A pokud oni pro tuto věc zemřeli, my nemáme právo polevit," dodal.

Opozice tvrdí, že násilí podněcují ozbrojené provládní skupiny. Vládní představitelé naopak z rozpoutávání násilí viní opozici, která se prý ve spolupráci se zločineckým gangy snaží svrhnout vládu.

Podle agentury AFP během demonstrací od začátku dubna zemřelo 20 lidí a stovky dalších utrpěly zranění. Hlavními požadavky opozice jsou předčasné prezidentské volby, propuštění politických vězňů, humanitární koridor pro dodávky potravin a léků a plné uznání pravomocí parlamentu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme