Venezuelský prezident Chávez se vrací na Kubu na další léčení tajemného nádoru

Venezuelský prezident Hugo Chávez znovu přiletěl na Kubu na léčení nádorového onemocnění. Osmapadesátiletý politik podstoupil operaci a radioterapii blíže nespecifikovaného nádoru minulý rok. Letos se mu podařilo nechat se znovu zvolit do čela státu. Svůj odlet na léčení na Kubu oznámil Chávez veřejně. Od svého volebního vítězství 7. října přitom k obyvatelstvu nepromlouval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hugo Chavez | Zdroj: Reuters

Chávez svým příznivcům oznámil, že v dalších dnech nebude opět v Caracasu, protože musí na Kubu na dokončení léčby. Podstoupí na radu lékařů další terapie, aby se odstranily předvídané a běžné důsledky radiační kúry.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zdravotním stavu Huga Cháveze mluvil na Radiožurnálu David Koubek ze zahraniční redakce

Sám ale nevyslovil slovo nádor a o charakteru jeho rakoviny se nadále pouze spekuluje a jeho zdravotní stav je obestřený tajemstvím.

Loni sice Chávez prohlásil, že se úplně uzdravil, ale za několik měsíců musel na léčení na Kubu znovu.

Z projevu Cháveze k národu není jasné, jak dlouho má na léčení mimo svou zemi být. Potvrdil ale, že 10. ledna přednese před poslanci plán své vlády na další šestileté období.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme