Venezuelský prezident nasadil do boje s opozicí upravený hit Despacito. Autorů se nezeptal

Odpůrci Nicoláse Madura vyhlásili dvoudenní stávku. Chtějí protestovat proti volbám do zvláštního národního shromáždění, které má přepsat ústavu. Prezident si nechal na jeho propagaci dokonce vyrobit i speciální verzi hudebního hitu Despacito. Jenže to udělal bez vědomí autorů, kteří se také hned ozvali.

Video v článku Caracas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venezuelský prezident Nicolás Madura

Venezuelský prezident Nicolás Madura | Zdroj: Reuters

Prezident Nicolás Maduro nechal pustit Despacito s agitačním textem ve svém pravidelném televizním pořadu. Do houpavého rytmu začal tleskat a své příznivce, kteří mu už tak na jeho slova hlasitě přitakávají, tak navíc roztančil a pořádně rozveselil.

Tvůrce hitu, který už je třetím nejsledovanějším klipem v historii YouTube, a šlape dokonce na paty songu Gangnam Style, ale naopak pořádně naštval.

Portorický zpěvák Luis Fonsi na sociálních sítích napsal, že má z ostatních verzí své písně radost, nikdy by ale nesouhlasil s tím, aby ji někdo takhle zneužil k politickým účelům. Svůj vzkaz doprovodil hashtagem SOS Venezuela.

Spoluautor Daddy Yankee dokonce na Instagram poslal červeně přeškrtnutý obrázek Nicoláse Madura.

V Malajsii zakázali letní hit Despacito. Upadl v nemilost kvůli 'obscénnímu' textu

Číst článek

Napsal k tomu, že ukrást píseň je jedna věc, ale že venezuelský prezident má na svém kontě ještě horší zločiny proti své zemi.

Venezuelská vláda vyhlásila volby do ústavodárného shromáždění na tuto neděli. Opozice vyzývá k jejich bojkotu a tvrdí, že přepsání ústavy má pouze posloužit k tomu, aby upevnilo moc Madura a jeho socialistů nad Venezuelou.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme