‚Má trpělivost je u konce, už žádné sliby.‘ Jourová hrozí Facebooku sankcemi

Společnost Facebook musí do konce roku splňovat pravidla Evropské unie na ochranu spotřebitelů, jinak bude čelit sankcím. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek prohlásila eurokomisařka pro spravedlnost Věra Jourová z ANO s tím, že Facebook musí od dosavadních slibů přejít k činům.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eurokomisařka Věra Jourová | Foto: Francois Lenoir | Zdroj: Reuters

„Má trpělivost je u konce. Ačkoli mě Facebook ujistil, že upraví své zbývající zavádějící podmínky služeb do prosince, trvá to moc dlouho,“ řekla eurokomisařka Věra Jourová.

Facebook boduje uživatele podle důvěryhodnosti. Chce tak bojovat proti šíření dezinformací

Číst článek

„Je čas k činům, už žádné další sliby. Pokud nebudou změny zavedeny do konce tohoto roku, vyzvu úřady na ochranu spotřebitelů, aby okamžitě zareagovaly a společnost potrestaly,“ dodala.

Jourová v únoru vyzvala internetové firmy jako Facebook nebo Twitter, aby urychlily své kroky ke sladění uživatelských podmínek s evropskou právní úpravou na ochranu spotřebitelů.

Unijní instituce trvají na tom, že internetové společnosti využívající sociální média pro reklamu a obchodní aktivity se musejí podřídit stejným pravidlům jako poskytovatelé služeb mimo web.

Mark Zuckerberg v Evropském parlamementu | Foto: Yves Herman | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme