Jourová má po rozhovoru s von der Leyenovou dobrý pocit. Probraly několik možností portfolií

Dobrý pocit má česká kandidátka do nové Evropské komise Věra Jourová ze svého středečního rozhovoru s budoucí šéfkou komise Ursulou von der Leyenovou. Jourová to řekla po jejich setkání. S vedením liberální frakce Obnova Evropy i Prahou ale dál povede konzultace o konkrétních oblastech, které by měla mít od listopadu v nové Evropské komisi na starosti.

Brusel Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věra Jourová

Věra Jourová | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Debatovaly jsme o několika možnostech, ale nemám zmocnění o tom mluvit veřejně,“ upřesnila Jourová, která má ve stávajícím týmu Jeana-Claudea Junckera na starosti oblast spravedlnosti a otázky spojené s ochranou spotřebitelů či rovnými příležitostmi mužů a žen. Se svou pravděpodobnou budoucí šéfkou prý ale ve středu probrala „několik možností“.

‚Stávající portfolio odevzdávám v dobré kondici.‘ Vláda schválila nominaci Jourové na eurokomisařku

Číst článek

S von der Leyenovou podle Jourové v úterý telefonicky hovořil i český premiér Andrej Babiš. Zopakovat měl, že Česká republika má zájem o místopředsednické křeslo či o některé silné ekonomické portfolio.

Jourová sama v minulosti zmiňovala, že by měla zájem o oblasti související s digitálními technologiemi či s problematikou mezinárodního obchodu. Vláda Jourovou jako českou zástupkyni v nové komisi formálně potvrdila v pondělí.

Bývalá německá ministryně obrany von der Leyenová, kterou jako kompromisního kandidáta do funkce předsedkyně komise vybral mimořádný summit Evropské unie na počátku prázdnin, chce mít ve svém týmu co nejvyrovnanější zastoupení mužů a žen.

Nyní se postupně setkává se všemi kandidáty, které ji do nové komise nabídlo 27 členských zemí bloku. Svou představu o rozdělení odpovědnosti za různé resorty mezi ně by chtěla oznámit zřejmě někdy v příštím týdnu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme