Verheugen k Temelínu: Blokády situaci zkomplikovaly

Česká republika je, řečeno zdrženlivě, „zklamána“ přetrvávajícími blokádami česko-rakouských hraničních přechodů kvůli jaderné elektrárně Temelín a zklamání vládne také v Rakousku, řekl dnes v Evropském parlamentu komisař Evropské unie pro rozšíření Günter Verheugen. On osobně ale není tak nespokojen s vývojem, jak by se mohlo zdát, citovala Verheugena agentura APA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi Rakouskem a ČR totiž probíhá dialog, vysvětlil komisař a upřesnil, že v minulých dnech měl přímý kontakt s vládními špičkami v obou zemích a setkal se při něm s ochotou k dialogu a dohodě. V důsledku hraničních blokád se ale situace stala poněkud problematičtější, přiznal Verheugen.

Přes objevující se opačná tvrzení prý dosud obě strany Evropskou komisi nepožádaly o předložení návrhů na řešení situace. Bruselská instituce se na to přesto připravuje, řekl Verheugen. Dnes má být ale předložena zpráva Západoevropského sdružení jaderných regulátorů o bezpečnostních standardech jaderných elektráren v kandidátských státech. Tu si chce Brusel napřed přečíst, než se veřejně k problému vyjádří, řekl Verheugen.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme