Verheugen s Kavanem a se Schüsselem o Temelínu

Komisař pro rozšíření Günter Verheugen dnes telefonoval s českým ministrem zahraničí Janem Kavanem o situaci způsobené blokádami česko-rakouských hraničních přechodů, které organizují rakouští odpůrci české jaderné elektrárny Temelín. Včera kvůli témuž telefonoval s rakouským kancléřem Wolfgangem Schüsselem. Podrobnosti o obsahu telefonátů nejsou k dispozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle spolehlivého zdroje Verheugen „naplňuje úlohu zprostředkovatele“, kterou na sebe vzal vůči oběma stranám ve sporu vyvolaném rakouským nesouhlasem se spuštěním jaderné elektrárny Temelín.

Při říjnovém setkání s Kavanem v Bruselu Verheugen uvedl, že byl o toto zprostředkování požádán kancléřem Schüsselem. Usoudil tehdy, že blokády nepovažuje za nejlepší nástroj k dialogu a že omezování volného pohybu zboží tímto způsobem je v rozporu s duchem Evropské dohody, kterou se řídí vztahy mezi Českou republikou a Evropskou unií.

V Bruselu se odpoledne proslýchalo, že by Verheugen mohl o tomtéž ještě dnes večer telefonicky jednat také s českým premiérem Milošem Zemanem.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme