Verheugen s Kavanem a se Schüsselem o Temelínu

Komisař pro rozšíření Günter Verheugen dnes telefonoval s českým ministrem zahraničí Janem Kavanem o situaci způsobené blokádami česko-rakouských hraničních přechodů, které organizují rakouští odpůrci české jaderné elektrárny Temelín. Včera kvůli témuž telefonoval s rakouským kancléřem Wolfgangem Schüsselem. Podrobnosti o obsahu telefonátů nejsou k dispozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Podle spolehlivého zdroje Verheugen „naplňuje úlohu zprostředkovatele“, kterou na sebe vzal vůči oběma stranám ve sporu vyvolaném rakouským nesouhlasem se spuštěním jaderné elektrárny Temelín.

Při říjnovém setkání s Kavanem v Bruselu Verheugen uvedl, že byl o toto zprostředkování požádán kancléřem Schüsselem. Usoudil tehdy, že blokády nepovažuje za nejlepší nástroj k dialogu a že omezování volného pohybu zboží tímto způsobem je v rozporu s duchem Evropské dohody, kterou se řídí vztahy mezi Českou republikou a Evropskou unií.

V Bruselu se odpoledne proslýchalo, že by Verheugen mohl o tomtéž ještě dnes večer telefonicky jednat také s českým premiérem Milošem Zemanem.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme