Verheugen varuje EU před zpožděním rozšíření

Komisař Günter Verheugen varoval Evropskou unii před zdržením procesu rozšiřování o kandidátské státy. Verheugen to prohlásil v projevu k poslancům Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Jan Rosenauer

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, komisař Verheugen vystoupil v Evropském parlamentu s kritikou států Evropské unie za jejich postoj k závěrečné fázi vstupních rozhovorů. Verheugen pranýřoval fakt, že Unie nebyla schopná se za šest měsíců dohodnout na tom, jak bude financovat zemědělce v kandidátských zemích, a varoval, že se tím rozšíření může zdržet. Myslím, že bylo a je nutné občanům Evropské unie říct, že politické a ekonomické výhody plynoucí z rozšíření EU nebudou zadarmo, uvedl komisař.

Šéfovi frakce liberálů Watsonovi se zase nelíbilo, že některé země vytáhly staré události z historie a začaly o nich mluvit teď, v atmosféře vstupních rozhovorů. Jako příklad uvedl problémy Česka s Benešovými dekrety.

Debata o rozšíření EU ve Štrasburku ještě pokračuje. Ve čtvrtek se bude hlasovat o zprávě, která shrnuje, jak jsou kandidátské státy připraveny na vstup do Unie.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme