Věřící protestují proti novému proboštu v Gdaňsku

Urážek a ústrků se dočkal nástupce odvolaného probošta kostela sv. Brigidy v Gdaňsku. Dostává výhružné anonymi a někdo mu poškodil auto. Jeho předchůdce faráře Henryka Jankowského zbavil funkce probošta gdaňský arcibiskup kvůli podezření ze sexuálního obtěžování ministranta. V této věci vede prokuratura vyšetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostelní oltář

Kostelní oltář | Foto: Jan Rosenauer

Zastánci odvolaného probošta nepřestávají vyjadřovat podporu tomuto knězi a zároveň dávat najevo nevoli s ustanovením nového správce farnosti. Farář Krzysztof Czaja dostává anonymi s výhružkami. Na oltáři našel obálku s kovovými knoflíky a nápisem "Jidášovy stříbrňáky".

Během mše mu někdo pomaloval jeho auto zaparkované na dvoře před farou hanlivými ornamenty a nápisy. Nastříkal na ně červenou barvou hákové kříže a Davidovy hvězdy. Arcibiskup nařídil odvolanému proboštovi, aby se vystěhoval z fary do vedlejšího farního domu a uvolnil byt svému nástupci. To farář Jankowski odmítl.

Jeho stoupenci hodlají pokračovat v protestech proti jeho odvolání před sídlem arcibiskupa.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme