Věřící protestují proti novému proboštu v Gdaňsku

Urážek a ústrků se dočkal nástupce odvolaného probošta kostela sv. Brigidy v Gdaňsku. Dostává výhružné anonymi a někdo mu poškodil auto. Jeho předchůdce faráře Henryka Jankowského zbavil funkce probošta gdaňský arcibiskup kvůli podezření ze sexuálního obtěžování ministranta. V této věci vede prokuratura vyšetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostelní oltář | Foto: Jan Rosenauer

Zastánci odvolaného probošta nepřestávají vyjadřovat podporu tomuto knězi a zároveň dávat najevo nevoli s ustanovením nového správce farnosti. Farář Krzysztof Czaja dostává anonymi s výhružkami. Na oltáři našel obálku s kovovými knoflíky a nápisem "Jidášovy stříbrňáky".

Během mše mu někdo pomaloval jeho auto zaparkované na dvoře před farou hanlivými ornamenty a nápisy. Nastříkal na ně červenou barvou hákové kříže a Davidovy hvězdy. Arcibiskup nařídil odvolanému proboštovi, aby se vystěhoval z fary do vedlejšího farního domu a uvolnil byt svému nástupci. To farář Jankowski odmítl.

Jeho stoupenci hodlají pokračovat v protestech proti jeho odvolání před sídlem arcibiskupa.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme