Veteráni z Kosova přijeli demonstrovat do Bělehradu

Přibližně tři tisíce vojenských veteránů demonstrovalo před sídlem srbské vlády v Bělehradě. Bývalí vojáci nasazení do války před devíti lety v Kosovu žádají doplatek nevyplacených dávek. Žádají také zlepšení jejich situace a zabezpečení, protože mnoho z nich zaplatilo svou vojenskou službu režimu Slobodana Miloševiče zdravím.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bělehrad

Bělehrad

Veteráni zablokovali na chvíli dopravu v centru hlavního města. V protestech chtějí pokračovat, dokud jejich požadavky nebudou splněny. Do Bělehradu přitom přivezly autobusy z dalších částí země přibližně tisíc lidí.

Občasné demonstrace vojáků nasazených do válek při rozpadu bývalé Jugoslávie se konají už několik měsíců. Jedná se vždy o vojáky z jiné oblasti. Po předchozích demonstracích vojáků z jiné vojenské oblasti vláda odsouhlasila vyplatit každému přibližně 2500 Eur v šesti splátkách. Noví demonstrující požadují totéž.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme