USA schválily výstavbu první velkokapacitní větrné elektrárny na moři. Stát by měla za dva roky

Americká vláda schválila výstavbu prvního velkokapacitního mořského parku na výrobu větrné energie. Jde o první z řady podobných plánovaných projektů, kterými prezident Joe Biden mění energetickou a klimatickou politiku země. Větrnou energii by měly turbíny u pobřeží Atlantiku nedaleko Bostonu začít dodávat koncem roku 2023.

Boston Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká vláda schválila výstavbu prvního velkokapacitního mořského parku na výrobu větrné energie (ilustrační foto) | Foto: Yves Herman | Zdroj: Reuters

Celé Spojené státy mají v tuto chvíli sedm mořských turbín. Nový projekt nedaleko luxusního letoviska Marta´s Vineyard jejich počet zdesetinásobí. I tak budou mít Američané skoro stokrát méně mořských turbín než Evropa.

‚Spojené státy již nebudou čekat.‘ Biden chce snížit do konce dekády emise skleníkových plynů o polovinu

Číst článek

Podle Bidenova plánu mají plánované mořské větrné elektrárny do konce desetiletí vyrábět energii pro 10 milionů amerických domácností. Právě schválený projekt bude mít výrobní kapacitu pro 400 tisíc domácností.

Nelíbí se ale lokálním rybářům, kteří se bojí, že tímto zásahem přijdou o živobytí. Žádali například o větší než kilometr a půl široké rozestupy mezi turbínami.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme