Větší tým kontrolorů příspěvků na Facebooku, Zuckerberg chce na závadný obsah reagovat rychleji

Americká firma Facebook zaměstná v průběhu roku celosvětově další 3000 lidí, aby monitorovali a odstraňovali závadný obsah na její sociální síti. Uvedl to ve středu spoluzakladatel společnosti Mark Zuckerberg. Firma tak po vlně kritiky téměř zdvojnásobí počet zaměstnanců, kteří kontrolují, zda zveřejněné příspěvky nešíří násilí a neporušují její pravidla. Automatický software zatím na úkol nestačí.

San Francisko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Představení nové platformy pro virtuální realitu Facebook Spaces.

Představení nové platformy pro virtuální realitu Facebook Spaces. | Zdroj: Reuters

Společnost již zaměstnává na 4500 lidí, kteří obsah sledují, vyhodnocují a při porušení pravidel odstraňují. „Pracujeme na tom, aby se taková videa dala snáze objevit a my mohli rychleji reagovat,“ řekl Zuckerberg agentuře Reuters.

Facebook se dostal pod palbu kritiky, když se na jeho síti v uplynulých týdnech objevila násilná videa a zůstala tam několik hodin.

Mark Zuckerberg, zakladatel sociální sítě Facebook na konferenci F8. | Foto: Reuters

Jistý Američan například nafilmoval, jak zastřelil chodce. Muž z Thajska zase zveřejnil, jak vraždí svou dceru a následně páchá sebevraždu. Toto video mělo na síti 370 tisíc zhlédnutí a Facebooku trvalo déle než den, než je odstranil.

Firma se ve většině případů spoléhá na upozornění některého z 1,9 miliardy svých uživatelů. Příspěvky s dětskou pornografií filtruje speciální software, píše agentura DPA.

Facebook má od minulého týdne na kontě i zachráněný život. Zalarmoval policii, které se podařilo zabránit jednomu uživateli, aby si ublížil. „Jindy jsme tolik štěstí neměli,“ dodal Zuckerberg.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme