Většina Čechů z havarovaného autobusu v Srbsku je už na cestě domů

Šestnáct českých turistů z havarovaného autobusu se ze Srbska vrací zpět Česka. Autobus cestovní kanceláře RIALTO se cestou ze zájezdu po Turecku brzy ráno srazil s neosvětleným kamionem na dálnici jihovýchodně od Bělehradu. Při kolizi utrpěly tři ženy lehčí zranění, dva muži byli zraněni vážněji. Příjezd náhradního autobusu se očekává okolo půlnoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda českého autobusu v Chorvatsku | Foto: Martin Dorazín

Zástupce české velvyslankyně v Srbsku Jiří Kyrian popřel původní informace o dvou cestujících v kómatu.

„Na dálnici byl bokem odstavený neosvětlený nákladní vůz s kládami. Řidič se ho snažil ještě objet, ale přední a boční část autobusu to odnesla,“ popsal pro Český rozhlas nehodu majitel přerovské cestovní kanceláře Rialto Richard Šiška, jejíž klienty autobus vezl z poznávacího zájezdu v Turecku.

Autobusem jelo celkem 19 lidí, z toho 17 účastníků zájezdu. Část klientů cestovky se z Turecka vracela letecky.

Jeden ze zraněných mužů má fraktury lebky a hrudníku, jak už informovala i srbská televize RTS. Podle stanice policisté zatkli řidiče kamionu, který může být viníkem nehody a který po srážce z místa incidentu zmizel.

„Autobus, který jel, je třínápravová moderní setra, najímáme si ji od soukromé firmy. Co se týká bezpečnostních přestávek, tam se vůbec nebojím. Před odjezdem spali řidiči v Istanbulu, odkud odjížděli včera odpoledne, a nehoda se stala dnes v noci. Byli odpočatí,“ řekl majitel cestovní kanceláře Rialto Richard Šiška.

Cestovní kancelář už informovala všechny příbuzné a jedná s pojišťovnami.


Zvětšit mapu

Lubica Bergmanová, dab, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme