Většina palestinských utečenců má na den kolem 50 korun

Životní podmínky více než 4 miliónů palestinských utečenců se za poslední dva roky výrazně zhoršily. S tímto varováním vystoupil dnes generální tajemník OSN na mezinárodní konferenci o pomoci palestinským běženců v Ženevě. Až 60 procent Palestinců v utečeneckých táborech podle Annana žije pod hranicí bídy a na den mají méně než 2 dolary, tedy kolem 50 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

náměstek ministra zahraničí USA Arthur Dewey | Zdroj: ČTK

Palestinští běženci se musí potýkat se stále větší sociální a ekonomickou bídou zejména od roku 2000, kdy Brigády mučedníků od Al-Aksá vyhlásily Intifádu. Podle humanitární organizace SN UNRWA se zvýšil totiž počet obyvatel utečeneckých táborech ze 130 tisíc na 1 100 tisíc.

Generální tajemník OSN Kofi Annan vyzývá mezinárodní společenství k účinnější pomoci těmto lidem. I náměstek ministra zahraničí USA Arthur Dewey se k výzvě připojuje a dodává, že evropské země a státy Perského zálivu by se měly vrátit k úrovni pomoci, jakou poskytovaly dřívě.

Ženevskou konferenci pořádá Švýcarská konfederace a účastní se zástupci 62 zemí světa a 29 mezinárodních organizací.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme