Většina Poláků euroústavu podporuje

Většina polských politiků si myslí, že by se podzimní referendum o evropské ústavě mělo konat bez ohledu na výsledek francouzského referenda. Podle nejnovějších průzkumů podporují evropskou ústavu 54 procenta Poláků a jen 19 procent je proti. Zhruba jedna pětina se dosud nerozhodla. Poláci budou o ústavě hlasovat pravděpodobně devátého října - zároveň s prvním kolem prezidentských voleb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staroměstský rynek | Foto: Pavel Novák

"Měli bychom hlasovat, měli bychom Francouzům ukázat, že Polsko je motorem evropské integrace a že chápeme, nakolik ústava zvětšuje šance Evropy," prohlásil šéf sociálních demokratů a kandidát na prezidenta Marek Borowski.

Podle názoru polských politiků přispělo k odmítavému postoji Francouzů vůči euroústavě také zbytečné strašení přílivem levných pracovních sil z Polska. Odpůrci ústavy v kampani často používali argument, že polský instalatér vezme práci svým francouzským kolegům.

Martin Dorazín, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme