Většina Poláků euroústavu podporuje

Většina polských politiků si myslí, že by se podzimní referendum o evropské ústavě mělo konat bez ohledu na výsledek francouzského referenda. Podle nejnovějších průzkumů podporují evropskou ústavu 54 procenta Poláků a jen 19 procent je proti. Zhruba jedna pětina se dosud nerozhodla. Poláci budou o ústavě hlasovat pravděpodobně devátého října - zároveň s prvním kolem prezidentských voleb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staroměstský rynek | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

"Měli bychom hlasovat, měli bychom Francouzům ukázat, že Polsko je motorem evropské integrace a že chápeme, nakolik ústava zvětšuje šance Evropy," prohlásil šéf sociálních demokratů a kandidát na prezidenta Marek Borowski.

Podle názoru polských politiků přispělo k odmítavému postoji Francouzů vůči euroústavě také zbytečné strašení přílivem levných pracovních sil z Polska. Odpůrci ústavy v kampani často používali argument, že polský instalatér vezme práci svým francouzským kolegům.

Martin Dorazín, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme