Většina ruských pracovníků odmítá odjet z Iráku

V Bagdádu přistál ruský letoun TU-154, který ještě dnes dopraví z Iráku do Moskvy 111 pracovníků společnosti Interenergoservis. Zbývajících asi 200 zaměstnanců ruské firmy ale evakuaci odmítlo, i když jejich dva unesení spolupracovníci jsou už týden v zajetí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

situace v Iráku | Zdroj: ČTK

O osudu dvou ruských specialistů společnosti Interenergoservis unesených minulé pondělí při incidentu, kdy byl další z Rusů zabit, není stále známo nic konkrétního. Firma odmítá komentovat záběry rukojmích, které odvysílala televize Al-Džazíra.

Ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že ruské úřady jsou v kontaktu se všemi lidmi, kteří by dva ruské specialisty mohli pomoci osvobodit.

Letecký speciál, který má dnes do Moskvy dopravit 111 zaměstnanců společnosti pracující v Iráku na čtyřech energetických zakázkách, je už připraven na letišti v Bagdádu. Dvě třetiny pracovníků společnosti ale výzvu ruského ministerstva zahraničí a také dolní komory parlamentu k opuštění Iráku odmítly.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme