Sedm mrtvých a 17 zraněných trestanců si vyžádaly nepokoje ve věznici v americkém Bishopville

Při nepokojích ve věznici v jihokarolínském Bishopville ve Spojených státech zahynulo sedm trestanců a 17 dalších utrpělo zranění. Oznámila to v pondělí věznice s tím, že situace je pod kontrolou a že nikdo ze strážců k újmě nepřišel, uvedla televize Fox News.

Washington (Aktualizováno: 20:51 16. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věznice v jihokarolínském Bishopville | Foto: Sean Rayford | Zdroj: AP/ČTK

Nápravné zařízení v Bishopville je označováno za jedno z nejnebezpečnějších v Jižní Karolíně. Ve věznici, která má režim nejpřísnější ostrahy, si trest odpykává asi 1500 lidí. Televize CBS News poznamenala, že v káznici jsou ti nejnásilnější zločinci.

Násilnosti vypukly v neděli večer místního času a v pondělí brzy ráno bezpečnostní jednotky nad zařízením obnovily kontrolu. Důvodem konfliktu byly spory o peníze, o vliv soupeřících vězeňských gangů a o distribuci mobilů a dalšího kontrabandu, který se do věznice pašuje. Konflikt vypukl v jednom vězeňském oddělení a rychle se rozšířil do dalších, hlavně prostřednictvím mobilní komunikace.

Celkem se do rvaček zapojili trestanci ze tří bloků, z nichž každý střeží jen dva bachaři. V kritické situaci povolali posily včetně zásahové jednotky SWAT. Po jejím příjezdu se vězňové sami vzdali.

Věznice v Bishopville zažila v posledních letech několik vzpour a rebelií. V březnu vězni krátce zajali člena ostrahy a převzali kontrolu nad celami, po zhruba půlhodině je zásahová jednotka přemohla. V únoru při rvačce jeden z vězňů zabil druhého. Při vzpouře v roce 2015 vězni pobodali dva strážce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme