Vězněnou členku Pussy Riot Tolokonnikovovou převezli do sibiřské věznice

Ruská vězeňská služba potvrdila, že členka skupiny Pussy Riot Naděžda Tolokonnikovová byla převezena z mordvinského tábora do sibiřské věznice. Tam by měla mít podle úřadů lepší podmínky pro výkon trestu za výtržnictví v moskevském chrámu Krista Spasitele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naděžda Tolokonnikova je v Krasnojarském kraji, kde si zbytek svého dvouletého trestu, do jara, odsedí | Zdroj: ČTK

Federální správa ruských věznic agentuře Interfax potvrdila, že Naděžda Tolokonnikovová je ve věznici v Krasnojarském kraji.

Informovala o tom i příbuzné vězněné členky Pussy Riot, kteří se po několika týdnech bez jakýchkoli zpráv obávali o osud Naděždy Tolokonnikovové.

Podle ruského ombudsmana Vladimira Lukina ji už před několika dny na její přání umístili do nemocnice v sibiřské věznici. Tam ji také budou moci navštívit její přátelé a příbuzní, pokud to vedení věznice povolí.

Performance Pussy Riot v chrámu Krista Spasitele | Foto: ČTK/AP, Sergey Ponomarev

Tři členky Pussy Riot shledal loni soud vinnými z výtržnictví motivovaného nenávistí k církvi. Toho se prý dopustily v únoru téhož roku, když v moskevské katedrále Krista Spasitele zpívaly "Bohorodičko, vyžeň Putina".

Tolokonnikovová dostala dva roky vězení. Na protest proti životním podmínkám v mordvinském vězeňském táboře, kde si trest odpykávala, v září zahájila hladovku.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme