Více než dvacet mrtvých po třech výbuších na jihu Ruska

Nejméně dvacet mrtvých a přes sto zraněných si vyžádaly tři výbuchy v jižním Rusku nedaleko Čečenska. Šlo o výbuchy náloží umístěných v zaparkovaných vozech. Nejtragičtější následky má exploze v lázeňském městě Mineralnyje Vody. Podle agentury AP při ní zahynulo 12 osob a 72 jich bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Více než dvacet mrtvých - taková je nejnovější bilance tří výbuchů, ke kterým došlo dopoledne ve Stavropolském kraji ruské federace poblíž Čečenska. Zprávy hovoří už o 21 obětech tří explozí. Došlo k nim krátce po sobě dopoledne ve městech Mineralnyje Vody, Jessentuki a Karačije v Čerkevsi. Pokaždé explodovaly automobily naplněné výbušninami. Výbuch Žiguli u vchodu do centrálního tržiště v Minerálních vodách zabil na místě jedenáct osob, dalších sedm zemřelo na následky zranění později. V nemocnici je více než 85 zraněných.

Prakticky ani ne pět minut po tomto teroristickém útoku zazněla detonace v dalším městě Stavropolského kraje. Eploze otřásla budovou policie v Jessentuki. Tam bylo zraněno 13 lidí. Na místo míří zplnomocněnec ruského prezidenta pro jižní oblasti federace Viktor Kazancev, který povede vyšetřování. V uvedených městech a dalších místech policie zastavila dopravu na hlavních tazích a kontroluje vozidla. O situaci je informován prezident Vladimir Putin. Jeho pomocník Sergej Jastřembskij uvedl, že šlo pravděpodobně o koordinovanou akci a jeden podezřelý už byl zatčen.

Při třetím výbuchu auta opět ve stejném regionu byli zabiti dva specialisté, kteří vůz s výbušninou zadrželi. Podle Federální bezpečnostní služby jsou za plánovanou akcí čečenští separatisté. Ti ale ústy svého prezidenta Maschadova odmítli.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme