Více než milión lidí na demonstraci v Římě

Itálie prožívá jednu z největších protestních akcí ve své dosavadní historii. Více než milión Italů se shromáždilo v Římě na protest proti sociální politice vlády premiéra Silvia Berlusconiho. Organizátoři tvrdí, že ulice města zaplavily dokonce více než dva milióny demonstrantů. Ti reagují také na úterní vraždu vládního poradce pro sociální otázky - na protestním shromáždění vyjadřují také svůj odpor vůči terorismu. V italské metropoli je omezena povrchová doprava, demonstraci sleduje 7 tisíc policistů a další jsou připraveni k zásahu. Pořádkové jednotky hlídají i vilu premiéra Berlusconiho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace antiglobalistů | Foto: ČTK/AP

Demonstraci vyhlásil levicový odbor CGIL původně na protest proti připravovaným reformám pracovního trhu, které znepokojují odbory a pracující. Po atentátu na spolupracovníka ministra práce Biaggiho se však dnešní demonstrace stala především velkým protestem proti terorismu a demonstrací za demokracii. Účastníci cestovali do Říma zvláštními vlaky a autobusy z celé Itálie po celou noc. Bylo organizováno šest průvodů, které prošly městem a dorazily na místo starověkého závodiště Circus Maximus. Mezi účastníky jsou i známí herci, intelektuálové a levicoví politici.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vědunka Lunardi o velké demonstraci v Římě

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme