Více než milion lidí sledoval úchvatnou flotilu tisícovky lodí na Temži

Ani chlad a déšť neodradil více než milion zvědavců od sledování flotily tisícovky lodí plujících v Londýně po Temži. Šlo o jednu z nejatraktivnějších částí oslav šedesáti let, co je královna Alžběta II. na britském trůnu. Flotila aspiruje na zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Více než milion lidí sledoval úchvatnou flotilu tisícovky lodí na Temži | Foto: Reuters

Královnu oděnou v bílo-stříbrný kabátek vítaly podél Temže mávání a křik poddaných Jejího Veličenstva i spontánní zpěv národní hymny.

Nejdůležitější členové královské rodiny se nalodili na říční bárku Spirit of Chartwell ozdobenou rovnou desítkou tisíc květů.

Obrovského aplausu se ale dostalo i dalším plavidlům, mezi nimiž nechyběl historický parní kutr nebo havajská bojová kánoe.

Původně plánovaný přelet letadel nad centrem Londýna zmařila nízká oblačnost.

Déšť zahnal do vnitřních prostor taky účastníky street party, kterou v Downing Street hostil britský premiér David Cameron.

Britové mají díky oslavám víkend prodloužený o dva dny. Jedním z největších taháků oslav je pondělní koncert hvězd před Buckinghamským palácem, kterého se zúčastní například Elton John, Tom Jones, Paul McCartney nebo Stevie Wonder. Celý koncert exkluzivně odvysílá ČRo 1 - Radiožurnál.

Jiří Hošek, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme