Více než polovina Američanů si přeje pád Rumsfelda

Více než polovina Američanů by si přála demisi ministra obrany Donalda Rumsfelda. Podle průzkumu Gallupova ústavu pro televizi CNN si jen 36 procent dotázaných myslí, že Rumsfeld by měl zůstat na ministerském postu, který drží od roku 2001. Ještě v dubnu 2003, v době pádu režimu Saddáma Husajna, přitom Rumsfelda podporovalo 71 procent Američanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Rumsfeld

Donald Rumsfeld | Zdroj: ČTK

Propad ministrovy popularity zesílil v poslední době hlavně způsob, jakým reagoval na stížnosti vojáků v Iráku na nedostatečnou vybavenost. Na poklesu Rumsfeldovy obliby nezměnilo nic ani to, že ho prezident George Bush nedávno chválil a ponechal si ho ve svém vládním týmu i pro své druhé funkční období.

Pro setrvání Donalda Rumsfelda ve funkci je jen o něco více než třetina z jednoho tisíce respondentů. Donald Rumsfeld má stále více problém přesvědčit vojáky a rodiny, že se o ně bojí a uvědomuje si cenu jejich obětí. Prezident Bush se může ve své podpoře ministru Rumsfeldovi opřít o nejvlivnější Republikánské senátory, kteří se domnívají, že i přes Rumsfeldovi chyby není teď vhodná doba ke změně vedení Pentagonu. George Bush připomněl, že Donald Rumsfeld dohlíží na dvě války a mimo jiné také na masivní transformaci ozbrojených sil.

Markéta Kaclová, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme