Vicepremiér Bursík v zámoří nešetřil kritikou názorů prezidenta Klause

Šéf zelených Martin Bursík ve Spojených státech kritizoval vystoupení Václava Klause. Prezident podle něj nereprezentuje názory ani České republiky, ani Evropské unie. Vicepremiér Bursík ve Washingtonu jménem Evropské unie jedná s novou administrativou o postupu proti globálnímu oteplování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Bursík

Nová americká vláda na skeptické názory ohledně globálního oteplování neslyší, říká vicepremiér Bursík: "Typ debaty, kterou otevírá Václav Klaus, to jsme vůbec něco takového tady nezažili. Je vidět, že politici a ti, co rozhodují, jsou v té debatě již velmi blízko Evropské unii a že vlastně takových extrémních názorů vůbec nedbají."

Vicepremiér Bursík také prezidentu Klausovi doporučil, aby nosil tričko s logem ruské naftařské společnosti Lukoil. Ta totiž sponzoruje některé překlady jeho knihy Modrá, nikoli zelená planeta.

Na Bursíkova slova pro Radiožurnál reagoval prezidentův tajemník Ladislav Jakl. Podle jeho slov ministr vylučuje kritické názory vůči "klimatickému třeštění" nejen ze strany, ale už i z veřejných debat.

"Dalekosáhlá drastická globální opatření proti prosperitě a proti svobodě lidí, která jsou i panem Bursíkem silou prosazována ve jménu boje s podnebím ale nutně potřebují otevřenou debatu, a debatu bez vylučování," uvedl Jakl.

Bursík: Klaus by měl nosit tričko s logem Lukoil

Proč si to Bursík s Klausem nevyříkají doma?

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme