Vicepremiér Rychetský jedná v Bruselu

Sérii rozhovorů o vstupu České republiky do Evropské unie má dnes v Bruselu na programu vicepremiér Pavel Rychetský. Je to první návštěva šéfa legislativní rady státu v sídle Evropské komise, což je klíčová instituce pro legislativní úkony "patnáctky".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V sídle komise se právě začíná rodit její pravidelná hodnotící zpráva o připravenosti naší republiky na vstup do EU. Schválena má být zhruba za pět měsíců. Česká republika uzavřela v rámci vstupních rozhovorů 17 kapitol, ale ty nejzávažnější jsou ještě před námi. Vedle komisaře pro rozšíření Güntera Verheugena proto povede vicepremiér Rychetský rozhovory i s komisařem pro oblast hospodářské soutěže Mariem Montim a s Antóniem Vitorinem, se kterým bude projednávat otázky vnitra a justice.

Pavel Rychetský za nejdůležitější bod svého jednodenního programu v Bruselu pokládá setkání s Günterem Verheugenem. S ním chce hovořit zejména o kapitole Volný pohyb osob, kde unie požaduje přechodné období na omezení volného pohybu pracovních sil z nových členských států. Rychetský chce, aby unie během dnešního jednání od nás "dostala jasné znamení", co čekáme od nadcházejícího summitu v Göteborgu.

Marika Táborská, Terezie Zemánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme