Viceprezident USA v Prištině: Samostatnost Kosova je nedotknutelná

Samostatnost a jednota Kosova jsou nedotknutelné. Prohlásil to americký viceprezident Joe Biden při jednání s nejvyššími kosovskými představiteli. Amerického politika v Prištině vítaly tisíce lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Joe Biden v Kosovu

Joe Biden v Kosovu | Zdroj: ČTK

Spojené státy pomohou Kosovu a dalším balkánským zemím na cestě do Evropské unie, prohlásil Joe Biden a potvrdil, že nezávislost a jednota Kosova jsou minimálními požadavky americké administrativy.

Biden přednesl projev ke členům kosovského parlamentu a ocenil výsledky dosažené v Kosovu při budování nového státu. Zároveň vyzval ke zlepšení situace a bezpečnosti všech národnostních menšin.

Viceprezident Spojených států také navštívil srbský pravoslavný klášter Visoki Dečani a setkal se s vojáky z americké vojenské základny na jihozápadě Kosova. Několik desítek Srbů protestovalo proti návštěvě americké delegace v Kosovské Mitrovici na mostě spojujícím albánskou a srbskou část města.

Související příspěvky:
Spojené státy podpořily Srbsko na cestě euroatlantické integrace
Americký viceprezident Joe Biden je na cestě po třech balkánských zemích
Srbsko očekává historickou návštěvu viceprezidenta Spojených států

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme