Vichřice a nový sníh způsobil v rakouských Alpách sesuv lavin

Přes západní Rakousko se přehnala vichřice Andrea a spolu s novým sněhem způsobila pád několika lavin v Tyrolsku. V rakouských Alpách trvá i nadále značné nebezpečí sesuvu lavin. Experti varují před lyžováním mimo sjezdovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakousko je pod sněhem. Některé oblasti zůstaly odříznuté od světa | Foto: ČTK

Nejhůře je na tom Tyrolsko. V jedné z obcí se zde včera večer sesula lavina na parkoviště, kde právě byla jedna žena se dvěma dětmi. Záchranářům se je podařilo rychle vyprostit. Děti jsou v pořádku, jejich matka ale utrpěla zranění.

V oblasti Landeck se lavina sesula na tři auta, lidé zůstali bez zranění. V okrese Innsbruck muselo být preventivně evakuováno několik domů.

Napjatou situaci každou hodinu vyhodnocují lavinové komise. Mnohá silniční i železniční spojení zkolabovala. Silnice jsou neprůjezdné především kvůli sněhu nebo hrozbě pádu laviny. Jinde zase znemožňují provoz stromy, které polámala vichřice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci na rakouských horách sleduje vídeňská zpravodajka Marie Woodhamsová

Vysokohorská střediska ve Vorarlbersku a Tyrolsku, která byla od pátku odříznuta od světa, se už ale podařilo zpřístupnit. Mnozí návštěvníci proto využili situace a odjíždějí domů. Zítra se proto očekávají dopravní komplikace.

Problémem jsou i časté výpadky proudu. Momentálně je bez proudu 1800 domácností v 35 rakouských obcích.

K tragickému naštěstí došlo včera večer na Salcbursku. Při špatné viditelnosti sjel dvaačtyřicetiletý lyžař do volného prostoru, po hlavě se zapíchal do hlubokého sněhu a udusil se.

Marie Woodhamsová, Matěj Skalický, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme