Vichřice tvrdě zasáhla i jih Polska. V Dolním Slezsku zemřeli nejméně čtyři lidé, dalších šest je zraněných

Nejméně čtyři mrtvé a šest zraněných si v Polsku vyžádala čtvrteční vichřice, která zasáhla zejména jih a jihozápad země. S odvoláním na hasiče o tom informovala tamní média. Oběti jsou hlášeny z Dolního Slezska, sousedícího s Českou republikou, ale hasiči museli zasahovat po celé zemi.

Varšava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Popadané stromy v korytu řeky v Krkonoších.

Spadané stromy kvůli silnému větru (ilustrační foto) | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

„Popadané stromy zablokovaly silnice a také železniční tratě, mnoho domů je bez elektřiny,“ napsal deník Gazeta Wyborcza na svém webu.

V Dolním Slezsku u osady Rusko se v důsledku poryvu větru převrátila na střechu dodávka, jejíž řidič zahynul.

V obci Siechnice u Vratislavi se pod náporem větru zřítila zeď opravované budovy na jednoho pracovníka, kterého se záchranářům již nepodařilo oživit. V samé Vratislavi vichr vyvrátil strom a ten se zřítil na auto, ve kterém zahynuly dvě osoby.

Popadané stromy zablokovaly tři železniční tratě na severozápadě Polska, jeden strom spadl přímo na vlak. Spadlé stromy leží i přímo v ulicích Štětína.

Ve městě Zelená Hora na západě Polska vichřice poničila desítky aut, dodal deník.

Vichr, který láme stromy a strhává střechy a elektrické vedení, dosahuje chvílemi rychlosti až 100 kilometrů za hodinu, napsal server Onet.pl. Jen ve Velkopolském vojvodství je bez proudu na 50 000 odběratelů. Meteorologové předpovídají prudké poryvy větru na polském pobřeží Baltu až do pátku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme