Vídeň chce veškerou hromadnou dopravu s klimatizací

Vídeňané i návštěvníci rakouské metropole se mohou těšit na komfortní jízdu městem kultury. Zchladit se mohou v mnoha vozech metra, tramvajích a městských autobusech, i když zatím ještě ne ve všech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vídeňská radnice

Vídeňská radnice | Foto: Fotobanka stock.xchng, Elisabeth Fuchs

O veřejné dopravě ve Vídni se často říká, že může sloužit jako nejlepší příklad jedné z nejlepších evropských metropolí. Přesto však dnes ještě nelze automaticky nastoupit do klimatizovaného autobusu nebo metra či tramvaje. Tento komfort zatím skýtá třetina dopravních prostředků.

Každý nový vlak či autobus je však pouze s klimatizací. Do starých se již nevyplatí chladící techniku instalovat a tak vídeňská radnice postupně investuje 690 milionů eur, aby nejpozději do dvaceti let byly všechny dopravní prostředky bez výjimky klimatizovány.

Marie Woodhamsová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme