Vídeň je i nadále proti Temelínu

Rakousko bude i nadále usilovat o odstavení jihočeské atomové eletrárny Temelín. Shodli se na tom představitelé rakouské vlády na schůzce s delegací spolkové země Horní Rakousko a odpůrců atomové energie. Rakouská vláda chce o Temelínu jednat s novým českým kabinetem, který vzejde z červnových voleb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Temelín

Odmítá ale požadavek strany Svobodných, aby Vídeň v případě zapojení Temelína vetovala náš vstup do Evropské unie. Vídeňská zpravodajka Radiožurnálu Marie Woodhamsová sledovala vše přímo na místě.

"Spolková vláda potvrdila delegaci z Horního Rakouska, že samozřejmě zahájí s novou českou vládou rozhovory o nulové variantě, prohlásil ministr životního prostředí Molterer. Náš společný cíl, který máme, a to beze sporu je odstavení Temelína, zdůraznila vicekancléřka Passerová. Porozumění vládlo také v úmyslu kontrolavat do poslední tečky závazky o bezpečnosti elektrárny".

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Woodhamsová: Vídeň k Temelínu

Většina účastníků se shodla také na tom, že vyhrožování případným zablokováním českého vstupu do EU není vhodným prostředkem pro zvýšení bezpečnosti JETE. Výjimkou byli pouze zástupci vládních krajně pravicových svobodných, kteří i nadále považují veto za krajní prostředek k odstavení Temelína.

Milan Kopp, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme