Klimatičtí aktivisté ve Vídni způsobili kolaps dopravy, zablokovali hlavní silniční tepny ve městě

Vídeň čelí problémům v silniční dopravě. Klimatičtí aktivisté v pondělí zablokovali hlavní silniční tepny napříč metropolí. Největší komplikace způsobili v době ranní špičky. Skupina Last Generation chce protest opakovat během celého pracovního týdne. Město do ulic navíc nasadí 100 policistů.

Od stálého zpravodaje Vídeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klimatičtí aktivisté slíbili kolaps dopravy v den, kdy se ve Vídni po sváteční pauze vracejí žáci do škol. Motoristy upozornili, aby s komplikacemi počítali hlavně mezi sedmou a devátou hodinou ráno, neupřesnili však, kde blokáda hrozí.

Rakouská větev skupiny Last Generation podobným způsobem v uplynulých měsících protestovala ve Štýrském Hradci, Innsbrucku nebo Linci.

Lidé se obvykle přilepili rukou k vozovce. Skupina požaduje omezení rychlosti na dálnicích a konec spouštění nových ropných a plynových projektů.

Ladislav Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme