Vídeň ode dneška nedobytným městem

Salczburk se ode dneška stává pro následující tři dny nedobytným městem. Koná se tam Evropský ekonomický summit. Organizátoři mají obavy před radikálními projevy demonstrantů. Podle nejnovějších informací se několik stovek demonstrantů střetlo v Salcburku s policií. Jak uvádí agentura Reuters, někteří protestující byli maskovaní a oblečení v černém. Snažili se prorazit policejní kordon, který chránil konferenční centrum, kde summit probíhá.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Omezení pohybu se týká v Mozartově městě i turistů. Daleko od Kongresového domu, místa setkání významných ekonomů a politiků, probíhají povolené demonstrace. Na prostranství před nádražím se vyslovují odpůrci Temelína, Poklidně, bez násilí svými transparenty dávají najevo protest proti atomkolonializmu, požadavek, aby západní země samy řešily likvidaci nukleárního odpadu a ne na účet chudých východních států, a také požadavek, aby česká strana sama odstoupila od Temelína.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme