Řidič ve Vídni úmyslně najížděl do chodců. Po policejní střelbě zemřel

Ve Vídni v noci na sobotu řidič úmyslně najížděl do chodců a poté ve snaze ujet najížděl i na policisty, kteří ho postřelili. Odpoledne třiačtyřicetiletý muž, který měl u policie přes padesátku záznamů, zranění podlehl, napsala rakouská agentura APA.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník byl policii dobře znám, neboť měl na svědomí řadu deliktů souvisejících s drogami, zbraněmi i ublížením na zdraví (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Policii v noci jistý mladík a žena informovali, že se na ně pokoušel najet řidič. Ten jim také vyhrožoval smrtí. Přivolaná hlídka se muže pokusila neúspěšně zastavit. Řidiče, který ulicemi ujížděl rychlostí až přes 110 kilometrů v hodině, nezastavily ani varovné výstřely.

Policie následně zablokovala silnici autem, muž ale na policisty ve velké rychlosti najížděl, proto na něj hlídka několikrát vystřelila. Jeden z projektilů zasáhl řidičovo stehno a způsobil rozsáhlé krvácení. Záchranáři museli řidiče oživovat a nemocnice označila jeho stav za stabilní, odpoledne ale muž zemřel.

APA uvedla, že útočník byl policii dobře znám, neboť měl na svědomí řadu deliktů souvisejících s drogami, zbraněmi i ublížením na zdraví.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme