Pondělní stávka rakouských železnic omezí dálkové spoje. Odvrátit by ji mohlo další vyjednávání s odbory

Rakouské odbory kvůli sporu o platy chystají na pondělí celodenní stávku na železnicích. Dotknout by se měla všech spojů, včetně těch s Českem. Jak na svém webu upozornily České dráhy, omezení se v dálkové dopravě mohou projevit už v neděli a také v úterý. Na území České republiky mezinárodní vlaky pojedou podle Českých drah bez omezení.

Vídeň/Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakouský vlak (ilustrační foto)

ÖBB upozorňuje, že k výpadkům jednotlivých spojení může dojít už v neděli večer a případně i v úterý | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Od půlnoci 28. listopadu 2022 nepojedou v Rakousku žádné vlaky,“ uvedly na svém webu odbory. Požádaly cestující o pochopení a solidaritu s 50 tisíci zaměstnanci na železnici.

Rakouské dráhy ÖBB na internetu pasažéry vyzvaly, aby zrušili všechny cesty, které nejsou nutné, nebo hledali alternativní dopravu. Zároveň poznamenaly, že se ještě v neděli uskuteční další kolo vyjednávání se zástupci odborové organizace, aby bylo možné stávku odvrátit.

Také ÖBB upozorňuje, že k výpadkům jednotlivých spojení může dojít už v neděli večer a případně i v úterý. „K některým omezením v dálkové dopravě může dojít i před stávkou (27. listopadu), popřípadě den po stávce (29. listopadu),“ uvedly na webu České dráhy. „Jízdu mezinárodních vlaků zajistíme v České republice bez omezení,“ napsal český dopravce na twitteru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme