Vídeň se obrátila na EU až po „neochotě ČR jednat“

Snaha Rakouska zapojit orgány Evropské unie do vyřešení sporných otázek mezi Českou republikou a Rakouskem ohledně jaderné elektrárny Temelín byla reakcí na neochotu české strany po dlouhou dobu jednat s Vídní o bezpečnostních standardech a vlivu jihočeské elektrárny na životní prostředí. V diskusní relaci rakouské televize to prohlásila generální tajemnice vládních lidovců Maria Rauchová-Kallatová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„ČR s námi dlouhé měsíce v této otázce nejednala,“ zdůraznila Rauchová-Kallatová s tím, že ministr životního prostředí Wilhelm Molterer mnoho měsíců žádal o setkání se svým českým protějškem. Až poté, co česká strana odmítla vzájemný dialog, se Rakousko rozhodlo obrátit na orgány EU, dodala. Za chybu a zbytečné gesto označila připojení se ČR k diplomatickým sankcím, které na Rakousko uvalily ostatní země Evropské unie po vstupu krajině pravicových Svobodných do spolkové vlády.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme