Vídeň se obrátila na EU až po „neochotě ČR jednat“

Snaha Rakouska zapojit orgány Evropské unie do vyřešení sporných otázek mezi Českou republikou a Rakouskem ohledně jaderné elektrárny Temelín byla reakcí na neochotu české strany po dlouhou dobu jednat s Vídní o bezpečnostních standardech a vlivu jihočeské elektrárny na životní prostředí. V diskusní relaci rakouské televize to prohlásila generální tajemnice vládních lidovců Maria Rauchová-Kallatová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„ČR s námi dlouhé měsíce v této otázce nejednala,“ zdůraznila Rauchová-Kallatová s tím, že ministr životního prostředí Wilhelm Molterer mnoho měsíců žádal o setkání se svým českým protějškem. Až poté, co česká strana odmítla vzájemný dialog, se Rakousko rozhodlo obrátit na orgány EU, dodala. Za chybu a zbytečné gesto označila připojení se ČR k diplomatickým sankcím, které na Rakousko uvalily ostatní země Evropské unie po vstupu krajině pravicových Svobodných do spolkové vlády.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme