Vídeň se tradičně zapojuje do boje proti AIDS. Ples života přilákal politiky i umělce

Ve Vídni se dnes koná už dvacátý Ples života, což je největší charitativní akce v Evropě na podporu boje proti AIDS a viru HIV. Na mimořádnou společenskou událost se sjíždějí známí političtí představitelé, umělci a prominentní hosté z celého světa. Pravidelným hostem je americký exprezident Bill Clinton, který do rakouské metropole dorazil už včera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký exprezident Bill Clinton je pravidelným hostem charitativní akce Life Ball | Zdroj: Reuters

Právě Clinton před lety inicioval mezinárodní darovací sbírku, jejíž výnos financuje lékařskou péči v afrických zemích. Zásluhou těchto peněz se podařilo nasadit odpovídající lékařskou péči a snížit počet novorozeňat nakažených virem HIV.

Na světě stále žije přes dva miliony dětí s tímto smrtelným virem, a tak je vídeňský Life Ball se svou nemalou finanční podporou nemocných jistě záslužnou společenskou akcí. Kromě toho ale vnáší do Vídně mimořádný ruch.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vídeňská zpravodajka Českého rozhlasu Marie Woodhamsová informuje o charitativní akci Ples života

„Má zcela jinou, nevšední tvář. Téměř všechno se podřizuje tomuto plesu. Hovoří se o tom už dva týdny. Jeho účastníky dnes vozí po Ringu zvláštní tramvaj. Lidé mají možnost vidět na ulicích extravagantní kostýmy, křiklavé oblečení,“ přibližuje atmosféru vídeňská zpravodajka Marie Woodhamsová.

Největší show se chystá večer na prostranství před vídeňskou radnicí, účastnit se jí bude na tři tisíce hostů v kreativních kostýmech. Pompézní zahájení programu a celý večer v sále radnice bude přenášet rakouská televize ORF.

Marie Woodhamsová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme