Vídeňská policie zastřelila českého občana

Vídeňští policisté zastřelili českého občana, který předtím postřelil taxikáře. Českému rozhlasu to potvrdilo české velvyslanectví ve Vídni. Jedná se o 54letého Pražana. Zatím není známo, za jakým účelem se v Rakousku zdržoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motiv jeho činu kriminalisté neznají, podle policie se ale Čech pokusil přinutit se zbraní v ruce řidiče taxíku, aby ho odvezl do Maďarska. Ten mu odmítl vyhovět a snažil se zastavit před policejní stanicí ve čtvrti Leopoldstadt v centru Vídně. Útočník přímo před policejní stanicí střelil řidiče zezadu do týlu a pokusil se z auta uprchnout. Dva policisté vyběhli z budovy právě v okamžiku, kdy těžce zraněný řidič taxi vypadl z vozu. Pachatel začal na policisty střílet a ti jeho střelbu opětovali.

Pachatel není v seznamu delikventů ani na českém velvyslanectví ani v kartotéce rakouské policie. Není také dosud známo, jak dlouho se ve Vídni zdržoval a kde bydlel. Když nastoupil do taxíku, choval se poněkud divně a několikrát změnil cíl cesty. Když chtěl nakonec jet do Budapešti, taxikář tuto cestu v noci domítl. V tom okamžiku ho začal pasažér ohrožovat pistolí. Když pak řidič taxiku u nejbližší policejní stanice prudce zabrzdil, 54letý muž ho postřelil.

Řidič auta je momentálně v AKH - největší vídeňské nemocnici. Je lehce zraněn a možná už zítra půjde domů. Dnes už byl schopen výpovědi policii.

Markéta Kaclová, Ladislav Dvořák, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme