Vídeňská policie zastřelila českého občana

Vídeňští policisté zastřelili českého občana, který předtím postřelil taxikáře. Českému rozhlasu to potvrdilo české velvyslanectví ve Vídni. Jedná se o 54letého Pražana. Zatím není známo, za jakým účelem se v Rakousku zdržoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motiv jeho činu kriminalisté neznají, podle policie se ale Čech pokusil přinutit se zbraní v ruce řidiče taxíku, aby ho odvezl do Maďarska. Ten mu odmítl vyhovět a snažil se zastavit před policejní stanicí ve čtvrti Leopoldstadt v centru Vídně. Útočník přímo před policejní stanicí střelil řidiče zezadu do týlu a pokusil se z auta uprchnout. Dva policisté vyběhli z budovy právě v okamžiku, kdy těžce zraněný řidič taxi vypadl z vozu. Pachatel začal na policisty střílet a ti jeho střelbu opětovali.

Pachatel není v seznamu delikventů ani na českém velvyslanectví ani v kartotéce rakouské policie. Není také dosud známo, jak dlouho se ve Vídni zdržoval a kde bydlel. Když nastoupil do taxíku, choval se poněkud divně a několikrát změnil cíl cesty. Když chtěl nakonec jet do Budapešti, taxikář tuto cestu v noci domítl. V tom okamžiku ho začal pasažér ohrožovat pistolí. Když pak řidič taxiku u nejbližší policejní stanice prudce zabrzdil, 54letý muž ho postřelil.

Řidič auta je momentálně v AKH - největší vídeňské nemocnici. Je lehce zraněn a možná už zítra půjde domů. Dnes už byl schopen výpovědi policii.

Markéta Kaclová, Ladislav Dvořák, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme